Lithoz Uygulamalar

Toz Enjeksiyon Kalıpları için Prototip Üretimi

Lithoz tarafından geliştirilen katmanlı seramik üretim tekniği, seri üretim parçaları ile aynı mekanik özelliklere sahip, kalıpsız prototipler üretmek mümkündür. Tasarlanan en karmaşık parça bile yüksek yüzey kalitesi ile doğrudan üretilir.

Seri üretim öncesi yapılması gereken tüm testlerde kullanılabilecek fonksiyonel prototipler Lithoz ile hızlı ve ekonomik olarak üretilebilir. Böylece ürün geliştirme aşamasındaki tüm süreçler hızlanarak, seri üretim süresi de kısalmış olur. Tasarım değişiklikleri veya versiyon yaratma gibi esneklik gerektiren durumlarda da Lithoz eşsiz bir çözüm sunmaktadır.

LCM prosesi sayesinde sadece fonksiyonel parça üretmekle kalmaz, üretilen bu parçalar seri üretim parçası ile aynı yoğunlukta, aynı hassasiyette ve aynı sertliğe sahip parçalar olarak elde edilir.

Düşük Adetli Seri Üretimler

LCM prosesi düşük adetli seri üretimler veya özel üretimler için, yüksek kalıp yatırımlarını elimine ederek, simultane üretime olanak sağlar. Lithoz, özel üretim ya da bir kaç yüz adetlik seri üretim parçalarının, geleneksel seramik üretim metotlarından çok daha hızlı ve ucuza üretimini sağlar. İstenen tasarım değişikliği anında ürüne yansıtılarak, müşteri özel isteklerine uygun parçalar üretilebilir. Dahası, toz enjeksiyon ile üretilmiş parçalara ait yeniden talep olması durumunda aynı ürün, kalıp hazırlama enjeksiyon hazırlık işlemleri olamadan CAD datasından saatler içerisinde üretilip müşteriye sunulur. Böylece gereksiz stok maliyetleri de ortadan kalkar.

Kompleks Geometrilerin Üretimi

Şuana kadar seramik parça tasarımları, üretim metotları tarafından keskin bir şekilde sınırlandırılmaktaydı. Teknik olarak yapılabilirlik seramik tasarım mühendislerinin özgün tasarımlar ortaya koymasına engel oluşturmaktaydı. Fakat Lithoz tarafında geliştirilen katmanlı seramik üretim teknolojisi sayesinde tasarlanan her parçanın üretimi mümkün olmaktadır. Kalıptan çıkarma kısıtlaması ortadan kalktığı için ters açı, kaviteler, hücresel yapılar, gözenekli mesh yapılar, ince cidarlı parçalar (200 µm' nin altında), çok küçük parçalar, hiçbir geometrik engel olmadan üretilebilir.

Örnekler

fake oakleys cheap mlb jerseys Louboutin outlet discontinued mbt shoes discount mlb jerseys Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin outlet Christian Louboutin Shoes Outlet herve leger outlet cheap soccer jerseys Louboutin outlet Louboutin outlet thailand soccer jerseys Christian Louboutin outlet Louboutin outlet wholesale nba jerseys cheap seahawks jerseys